• دانشگاه لرستان - ساختمان دانشکده فنی و مهندسی- طبقه همکف
  • 066-33120113
  • farhangi@lu.ac.ir

معرفی

انجمن علمی دانشجویی، تشکّلی مستقل، غیرانتفاعی و غیرسیاسی است که با مشارکت داوطلبانه نخبگان جوان، اهداف علمی را دنبال می‌کند. انجمن های علمی مراکزی جهت پرورش استعدادهای علمی، مدیریتی، تقویت نشاط علمی و اجرای برنامه های تکمیلی همسو با آموزش های دانشگاهی می باشند. از جمله مزایای فعالیت در انجمن های علمی ایجاد اعتماد به نفس، حمایت از حداقل توانمندی ها، زمینه سازی برای انجام کارهای علمی هر چند کوچک، فرهنگ سازی و بویژه ایجاد فرهنگ علمی،کشف استعدادهای دانشجویی، ایجاد فضای نشاط، قراردادن دانشجو در سیر هدف اصلی آموزش عالی، و ایجاد روحیه کار گروهی و جمعی می باشد.

دانشجویان با فعالیت در انجمن علمی ضمن ترویج و تعمیق فضای علمی در دانشگاه‌، زمینه رشد خود را نیز فراهم می‌آورند. انجمن علمی فرصتی برای پیاده‌سازی آموخته‌ها و مشاهده نتایج آن در عمل نیز هست؛ بنابراین دور از انتظار نخواهد بود که دانشجوی فعال در انجمن‌های علمی را فردی بدانیم که بمراتب نسبت به هم‌کلاسی‌های خود در زمینه های کارِ گروهی، مدیریت و اجرا، هم‌اندیشی، آزاداندیشی و تفکر انتقادی توانمندتر و باتجربه‌تر است؛ چنین توانمندی‌ها و مهارت‌هایی است که خروجی دانشگاه‌ها را در عمل شایسته‌تر و توانمندتر می‌سازد.

تفاوت مهم فعالیت در انجمن‌های علمی دانشجویی در آن است که تجربه انجمن علمی، افراد را در حوزه‌ی تخصصی و زمینه علمی که در آن مشغول به تحصیل هستند، کارآزموده می‌سازد. بالتبع کارفرمایان و صاحبان صنایع و مشاغل ترجیح می‌دهند افرادی را به استخدام درآورند که از چنین تجربه‌هایی نیز برخوردار باشند.

در صورتی که دانشجویان دو یا چند رشته علاقه مند به تشکیل انجمن علمی دانشجویی بین رشته ای باشند می توانند طبق ضوابط این آیین نامه اقدام نمایند.

شرایط داوطلبان عضویت در شورای مرکزی انجمن علمی دانشجویی به شرح ذیل می باشد:

الف) شرایط عمومی

.

.

.

 

ب) شرایط اختصاصی

.

.

.

داوطلبان حداقل باید دارای یکی از شرایط زیر باشند:

 

در حال حاضر ... انجمن علمی در این دانشگاه وجود دارد که زیر نظر معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه مشغول فعالیت هستند و از حمایت های مادی و معنوی این معاونت برخوردارند. نتیجه اعتماد به دانشجویان و زمینه سازی برای شکوفاشدن استعدادهای آن ها، برجای ماندن آثاری ارزشمند در زمینه های علمی، فرهنگی و اجتماعی بوده است.

 

این معاونت امیدوار است که در سایه الطاف الهی و همراهی دانشجویان، اساتید و مسئولان بتواند گامی مؤثرتر از پیش در راستای دستیابی به اهداف پیش بینی شده برای این تشکل بزرگ دانشجویی بردارد.

کارشناس انجمن های علمی دانشجویی:

خانم سیده زهرا رحیم زاده

تلفن:

 

جهت ارسال نظرات، پیشنهادات  و گزارش فعالیت های انجمن های علمی از طریق نشانی  زیر با ما در ارتباط باشید:

 

فراخوان مقاله به مناسبت روز قدس

از تمام علاقه مندان دعوت می‌شود تا مقاله های خود را در قالب فایل وورد به دبیر خانه جشنواره ارسال نمایند.

همکاری شما باعث دلگرمی ما می‌باشد.